AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Najczęstsze błędy podczas budowy cz. 2

Inwestorom, szczególnie tym budującym swój pierwszy dom, zależy na tym, aby nie dochodziło do błędów lub naruszeń, które później wpłyną na stan konstrukcji lub pociągną za sobą kosztowne konsekwencje. Zaufana ekipa budowlana to podstawa, ale samemu również warto czuwać nad przebiegiem prac.

Najczęstsze błędy podczas budowy cz. 1

Budowa domu to duże wyzwanie inwestycyjne i techniczne. Każdy etap ma ogromne znaczenie i zaniedbanie niektórych robót na samym wstępie może mieć przykre konsekwencje w przyszłości – od finansowych po konstrukcyjne. Jakie błędy na budowie zdarzają się najczęściej?

Na co zwrócić uwagę podpisując umowę z wykonawcami?

Umowa z wykonawcą robót budowlanych to dokument, który stanowi podsumowanie wszystkich ustaleń, zakresu pracy, terminów oraz kosztorysu. Dzięki niemu zabezpieczamy się na wypadek jakichkolwiek problemów z jej wykonaniem, a kary umowne będą dodatkową motywacją do solidnego i terminowego wykonania robót.

Co zrobić z gotowym projektem domu? cz. 2

Adaptacja projektu budowlanego jest konieczna w przypadku prawie każdego projektu, a szczególnie ważna, gdy chodzi o gotowy projekt domu. W poprzednim artykule wyjaśniliśmy na czym polega oraz kto może ją wykonać, natomiast dzisiaj opowiemy, dlaczego jest niezbędna w procesie ubiegania się o pozwolenie na budowę.

Co zrobić z gotowym projektem domu? cz. 1

Poszukując wymarzonego domu najczęściej przeglądamy gotowe projekty. To duże ułatwienie dla osób, które nie mają swojej wizji domu lub wolą wybrać bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Jednak zakup takiego projektu to dopiero początek drogi do rozpoczęcia budowy. Przede wszystkim czeka nas adaptacja projektu budowlanego i szereg formalności.