Program Czyste Powietrze - uzyskaj dofinansowanie

Z dniem 19 września 2018 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Toruniu rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program Czyste Powietrze przewiduje dofinansowanie w postaci dotacji lub pożyczki na zakup nowego źródła ciepła i termomodernizację budynków jednorodzinnych, a w szczególności:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu;
  • docieplenie przegród budynku;
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej;
  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej);
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

W ramach usług dodatkowych oferowanych przez Thermoprojekt wykonujemy pełną dokumentację, jak również audyty energetyczne potrzebne do złożenia wniosku o dofinansowanie. Pomagamy również w składaniu samych wniosków. Usługi te mogą być również połączone z adaptacją projektu typowego lub projektu indywidualnego domu jednorodzinnego.

Mając świadomość ogromnego wpływu człowieka na środowisko, pracownia Thermoprojekt od lat ochoczo promuje wśród swoich klientów stosowanie ekologicznych i przyjaznych środowisku rozwiązań architektonicznych i budowlanych. Bądź eko, złóż wniosek i skorzystaj z dofinansowania!

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem Program Czyste Powietrze. Zachęcamy do kontaktu!